Alt Yapımız

Codit Cloud Altyapımız

İletişim

İNTERNET

Tüm sunucu ve network ekipmanlarımız İstanbul’da bulunan RADORE ve Equinix Türkiye veri merkezi içerisinde bize özel tahsis edilen kafes alanında bulunmaktadır. Tum sunucular ve network ekipmanları firmamıza ait olup, kiralama usülü ile çalışmamaktadır. Network altyapısında kullanmış olduğunuz Juniper ve Fortigate network ürünleri ile yurt içi ve yurt dışından toplam 2x10 Gbps internet çıkışı ile güvenilir ve hızlı internet bağlantısı sağlamaktayız.

Sunucu altyapımız HP, DELL marka sunuculardan oluşmaktadır. Fiziksel sunucularımız üzerindeki tüm donanım bileşenleri kurumsal ölçeklidir. Sunucuların büyük bir bölümü çift işlemcili ve yeni nesil sunuculardır. Sunucularımız ve storage altyapımız ve farklı lokasyon sunucularımız ile Cloud altyapımızı oluşturup, firmamız kesintisiz hizmet vermeyi kendine ilke olarak edinmiştir.

SOĞUTMA

Soğutma teknolojimiz 2017 yılında İstanbul’un iklim şartlarına uygun olarak tamamen yenilenmiştir. Bu yenilenme sonrasında dünya standartlarında verimliliğe ulaşan verimerkezimizde müşterilerimiz artan enerji maliyetlerinden etkilenmeden sunucularında kesintisiz soğuk hava rahatlığı yaşamaktadırlar. Equinix IL1 ve Equinix IS2 verimerkezleri sistemi her kabine özel olarak 12 KVA güce çıkabilen soğutma sağlamaktadır. Kabin grupları kapalı ve izole bir yapıda planlanmış olup bu sayede sunucular sürekli olarak 22-24 derece arasında soğuk hava ile beslenebilmekte ve yüksek cpu kullanımlarında ısı farklarından korunmaktadırlar.

Codit Cloud Bulut servisinin bulunduğu veri merkezlerinde Soğutma Sistemleri N+1 ve N+2 yapılandırma ile çalışmaktadır.

GÜVENLİK

Yangın Söndürme: Verimerkezimiz FM200 standartlarında söndürme teknolojisi ile desteklenmektedir. Tüm verimerkezlerimiz APC Netbotz sistemleri ile kayıt altında ve sürekli izlenmektedir. Isı, Nem ve Duman dedektörleri sayesinde sürekli kontrol altında tutulmaktadır. Çalışma Alanaları: Verimerkezimiz siz müşterilerimiz için 7/24 çalışmanıza uygun çalışma alanlarına sahiptir, bu alanlarda sürekli olarak verimerkezine ulaşabilir, fiziksel çalışmalarınızı yapabilirsiniz. 7/24 izleme ve Destek: Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız. İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir. Enerji yapılandırması her sunucuya 2 farklı yedekli UPS grubu üzerinden enerji sağlamakta, sunucularınızı sürekli çalışır tutmaktadır.

ENERJİ

N + N Yedekli Enerji İle Kesintisiz çözüm. Enerji alt yapımız Yedekli trafo yapısından 6 MW kapasiteden beslenmektedir, Datacenterlarımızda 2 katman jeneratör yapısı bulunmaktadır. İlk katman N+N yedekli yapıdır. Equinix IL1 ve Equinix IS2 verimerkezleri 2x 1600 KVA Mitsubishi Jeneratörler ile beslenmektedir. Bu jeneratörlerdeki bakım veya sorundan etkilenilmemesi için ek olarak aktif cihazlar için Caterpillar 650 KVA ek bir Acil durum Jeneratörü Bulunmaktadır. Yedekli gelen enerji Datacenter içerisinde A ve B hatları olarak Kesintisiz enerji sağlanmaktadır. A Enerji grubumuz N+4 Yapılandırılmış ve ülkemizde sadece birkaç şirkette bulunan APC Symmetra PX serisi Modüler UPS sistemi üzerinden, B Enerji grubumuz ise N+1 Olarak düzenlenmiş NEWAVE Modüler UPS sistemleri üzerinden beslenmektedir. Enerji yapılandırması her sunucuya 2 farklı yedekli UPS grubu üzerinden enerji sağlamakta, sunucularınızı sürekli çalışır tutmaktadır.